Jak Nagrać Kurs Online w Domu

by CreativeMindClass • 15 min read

Krok po kroku, zapoznaj się z procesem tworzenia filmów do kursu online w CreativeMindClass, darmowym narzędziu używanym przez najlepszych.

video lessons for online course guide example

Jak skutecznie zaplanować i nagrać niesamowite filmy do kursu online w 9 prostych krokach

Przygotuj filmy, pliki do pobrania i ćwiczenia.

Na tym etapie powinieneś mieć już gotowy zarys kursu. Teraz czas pomyśleć o tym, jak przedstawić każdy element. Angażujące, interaktywne i zabawne treści tworzą świetne doświadczenie dla oglądających. Najlepszym sposobem na przekazanie treści jest mieszanie różnych multimediów: filmów, nagrań ekranu, prezentacji, audio, materiałów i ćwiczeń.

W tym przewodniku znajdziesz pragmatyczne podejście do planowania i nagrywania filmów, przygotowywania dodatkowych materiałów jak pliki do pobrania oraz angażowania studentów w aktywne uczenie się za pomocą ćwiczeń. Pamiętaj, że przygotowanie treści jest sercem Twojego kursu, więc możesz spędzić trochę czasu nad tymi krokami.


1. Wybierz typ wideo

Spójrz na swoj zarys kursu. Jaka metoda najlepiej pasuje do przekazania wiedzy każdej z lekcji?

Filmy, które robisz do swoich lekcji, pomagają stworzyć angażujący kurs online i zapewnić studentom świetne doświadczenie. Te filmy możesz tworzyć, korzystając ze sprzętu i przestrzeni do nagrywania w domu, z umiejętnościami, które już posiadasz.

Gdy skończysz nagrywanie i edytowanie swoich filmów, masz wiele krótkich, wysokiej jakości plików wideo w formacie 16:9 do umieszczenia w sieci. Pamiętaj o wysokiej jakości filmu. Rozdzielczość musi wynosić 1080p. Istnieje kilka typów filmów, które możesz stworzyć do swoich lekcji:

1. Wideo pokazujące Twoją twarz

Co to jest: Pokazywanie swojej twarzy na filmie to doskonały sposób, aby przedstawić się online jako prawdziwy człowiek, umieszczony w nie wirtualnym otoczeniu. Pozwala to studentom lepiej Cię poznać, buduje zaufanie i osobistą więź. Mogą natychmiast rozpoznać Twoją twarz, Twój uśmiech i styl prezentacji.

Jak to zrobić: Nagraj siebie siedząc lub stojąc. Materiał może być nagrany z jednego lub kilku kątów. Może być potrzebny do tego statyw. 

Najlepsze dla: Wypróbuj filmy pokazujące Twoją twarz, na przykład w wprowadzeniu lub zakończeniu kursu. Do których lekcji użyłbyś tego typu filmu? Które cele lekcji możesz najlepiej osiągnąć, tworząc film pokazujący siebie? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji. 

PRO TIP: Dla lepszej jakości dźwięku w swoich filmach, użyj zewnętrznego mikrofonu. Możesz zacząć od tego, który masz w słuchawkach.

2. Filmy dokumentalne

Co to jest: Film dokumentalny pokazuje Twoją rzeczywistość i otoczenie. Możesz pokazać swoje miejsce pracy. To także sposób na przedstawienie tego, co dzieje się za kulisami Twojej pracy. Daje to ciekawy materiał filmowy do wplecenia między części naukowe w różnych lekcjach. Sprawia, że są one bardziej zabawne i dają studentom małą przerwę w nauce. 

Jak to zrobić: Ujęcia dokumentalne najprawdopodobniej będziesz zbierać podczas kilku sesji nagraniowych. Mogą być dość zabawne do filmowania, ponieważ otwierają kreatywne możliwości, i możesz działać jak filmowiec. 

Najlepsze dla: To miły sposób na stworzenie interesujących materiałów filmowych, na przykład aby opowiedzieć o sobie, pokazać siebie przy pracy lub na żywych warsztatach. 

PRO TIP: Większość materiałów filmowych do filmu dokumentalnego możesz nagrać samodzielnie. Ale do niektórych ujęć możesz potrzebować pomocy. Możesz poprosić przyjaciela o pomoc lub wynająć kogoś na kilka godzin.

3. Wideo typu "Gadająca głowa"

Co to jest: Filmy "Talking Head", które możesz znać z filmików na YouTubie, to powszechnie używany sposób prezentacji. Film "Talking Head" to zbliżenie na Ciebie, wyjaśniającego coś kamerze.

Jak to zrobić: Połącz ten film z wizualizacjami wyświetlanymi za Tobą, takimi jak slajdy prezentacji, wideo lub statyczny obraz. Dodaj wizualizacje w postprodukcji.

Najlepsze dla: Jest idealne do prezentowania np. oprogramowania albo wykresów. Możesz również pokazać inspiracje i komentować części, które lubisz lub pokazać często popełniane błędy. Lekcje możesz najlepiej przedstawić, tworząc film "Talking Head"? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji.

PRO TIP: Oświetlenie jest kluczowe dla filmów "Talking Head". Unikaj cieni, prześwietlenia i po prostu złego oświetlenia. Możesz użyć pierścieniowego światła lub lamp LED na statywach.

4. Filmy bez pokazywania twarzy

Jeśli pokazywanie twarzy na kamerze wydaje się zbyt dużą ekspozycją, stwórz filmy bez niej. Wyzwaniem jest stworzenie połączenia z Twoją publicznością bez używania mimiki twarzy. Pomyśl o sposobach, aby Twoja osobowość przebiła się przez scenariusz, Twój głos i treść wideo. Jeśli używasz awatara lub animacji, dobrze przemyśl, jak sprawić, aby postacie przemawiały do Twojej publiczności i pomagały budować osobistą więź.

5. Prezentacja z narracją

Co to jest: Nie ma potrzeby nagrywania siebie na kamerze. Możesz stworzyć wideo ze slajdami. Weź prezentację slajdów, dodaj lektora i voilà! To takie proste!

Jak to zrobić: Nagraj swój głos do slajdów Googla lub PowerPointa. Aby zrobić to bardziej dynamicznym i podobnym do wideo, możesz użyć Prezi z przybliżaniem i innymi zabawnymi funkcjami. Gdy masz gotowe slajdy, po prostu wyjaśniasz, co jest na slajdach. Pamiętaj, że dobra jakość dźwięku jest bardzo ważna.

Najlepsze dla: Prezentacja z narracją to łatwy sposób na przyswajanie treści dla osób, które uczą się przez patrzenie. Prezentujesz najważniejsze informacje za pomocą punktów, ilustracji, zdjęć, wykresów lub własnych szkiców.

Która z Twoich lekcji zyskałaby na takiej prezentacji? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji.

6. Nagranie ekranu

Co to jest: Nagranie ekranu pokazuje, co robisz na ekranie komputera.

Jak to zrobić: Do nagrań ekranu możesz użyć Quicktime (na Macu) lub nacisnąć Windows Key + Alt + R. Gdy nagranie będzie gotowe, możesz przyspieszyć nudne części i dodać swoją narrację audio lub ścieżkę muzyczną. Możesz również uatrakcyjnić to, dodając film typu "Talking Head", aby to było bardziej angażujące. 

Najlepsze dla: Takie ujęcia są świetne, na przykład dla części Twojego kursu, gdzie mówisz o oprogramowaniu.

7. Filmy z tablicą

Co to jest: Możesz przekazać swoją wiedze pisząc na tablicy. To stosunkowo łatwe do zrobienia. Wystarczy użyć czarnego markera i białego tła.

Jak to zrobić: Istnieje kilka sposobów na to. Może to być film z Tobą przed tablicą lub animowane wideo ze zdjęciami tablicy (więc nie musisz pokazywać swojej twarzy). Możesz użyć tableta (jak iPad) lub oprogramowania do animacji na tablicy, takiego jak Doodly.

Najlepsze dla: Te wideo są świetne do dynamicznych części Twojej treści, zaznaczania, podkreślenia itp.

8. Wideo z użyciem AI

Co to jest: Filmy AI to inny sposób tworzenia filmów bez pokazywania twarzy. Są to profesjonalne filmy z awatarami i głosami. Używanie filmów AI i lektorów może być szybkim sposobem na stworzenie Twojego kursu online. Może to być też Twój wyróżniający się styl nauczania, ale pamiętaj, że trudno jest zbudować osobistą więź na materiałach wygenerowanych przez AI.

Jak to zrobić: Filmy i narracje AI są generowane z prostego tekstu przy użyciu oprogramowania takiego jak Synthesia.

Najlepsze dla: To alternatywa dla Twoich filmów z twarzą, jeśli nie lubisz się filmować.

PRO TIP: Jeśli nie podoba Ci się awatar AI w Twoim kursie online, możesz wygenerować tylko lektora do swoich nagrań ekranu lub prezentacji slajdów. To miłe obejście, jeśli tworzysz kurs na przykład w języku angielskim i nie czujesz się pewnie z wymową.


Gdy wybierzesz typy wideo do przekazywania wyników nauczania dla każdej lekcji, nadszedł czas na "Światła, kamera, akcja!". Możesz przeczytać o nagrywaniu wideo poniżej:

2. Nagrywanie i edycja wideo

1. Przygotuj swoje miejsce nagrania

Przygotowanie miejsca nagrania jest kluczowe, aby zapewnić Twoim uczniom dobrą jakość nauki z Twojego kursu online. Muszą Cię dobrze widzieć i słyszeć.

W zależności od wybranego typu wideo, będziesz mieć różne miejsce nagrania:

  • Dla wideo, na których bezpośrednio uczysz lub pokazujesz się przy pracy, będziesz nagrywać siebie.
  • Dla "talking heads", będziesz używać oprogramowania do edycji po zakończeniu nagrania, aby stworzyć kombinację screenów i materiału z Twoim wystąpieniem.
  • Dla wideo prezentacyjnych i nagrań ekranu, będziesz nagrywać ekran swojego komputera i dodawać lektora do audio.
  • Dla tablic, będziesz nagrywać siebie przed tablicą lub nagrywać ekran swojego komputera i dodawać lektora.

Nagranie kursu nie musi odbywać się w profesjonalnym studiu. Możesz nagrywać w swoim salonie.

PRO TIP: Podczas nagrywania wideo, pamiętaj o tych samych podstawowych zasadach; kamera jest stabilna na statywie, jest wystarczająco dużo światła, dobrze kadrujesz ujęcie, a nagrane miejsce wygląda nienagannie. Dla audio, upewnij się, że nie ma hałasu w tle lub echa. Możesz je zredukować za pomocą koców lub paneli akustycznych do wyciszenia.

2. Wybierz sprzęt i oprogramowanie do tworzenia wideo

Zacznij od sporządzenia listy sprzętu lub oprogramowania, które chcesz użyć do stworzenia każdego wideo. W zależności od typu wideo, mogą to być fizyczne urządzenia takie jak kamera, oświetlenie, statyw, mikrofon, lub oprogramowanie do nagrywania ekranu i edycji postprodukcji. Posiadanie najnowszego i najlepszego sprzętu jest fajne, ale nie jest koniecznością.

  • Kamera: zacznij od używania kamery komputera lub kamery telefonu komórkowego.
  • Mikrofon: wbudowane kamery i mikrofony w komputerze lub telefonie komórkowym dają słabą jakość dźwięku. Wybierz mikrofon bezprzewodowy lub mikrofon do podcastów.
  • Oświetlenie: użyj światła naturalnego lub lamp, które masz w domu. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku, spróbuj użyć pierścieniowego światła lub zainwestuj w zestaw oświetlenia trzypunktowego.
  • Nagrywanie ekranu: Quicktime Player na Macu, lub pobierz darmową aplikację dla Windowsa Obsproject.
  • Edycja: do edycji wideo spróbuj Adobe Premiere Rush lub Premiere Pro.

3. Zacznij nagrywać swój kurs wideo

Czekałeś na ten ekscytujący moment już od jakiegoś czasu. Teraz wreszcie nadszedł czas, aby nacisnąć przycisk na swojej kamerze.

Zacznij od nagrania testowego wideo, aby sprawdzić jakość swojego dźwięku i wideo.

Nie musisz nagrywać swoich lekcji wideo w kolejności chronologicznej. Zacznij od wybrania z listy lekcji tej, która najbardziej do Ciebie przemawia lub wydaje się najłatwiejsza do zrobienia. Może to być wprowadzenie, lub możesz od razu przejść do swoich ulubionych tematów z lekcji.

Pozostaw nagranie przeglądu lekcji i wniosków na sam koniec sesji nagraniowych, na wypadek gdybyś dodał coś nieplanowanego do treści lekcji.

PRO TIP: Możesz uchwycić też kulisy z nagrań. To świetny materiał do promocji Twojego kursu online.


Wybrane przez Ciebie wideo do lekcji tworzą angażujący kurs online i zapewniają studentom świetne doświadczenie w nauce. Aby stworzyć te wideo, możesz wykorzystać sprzęt i przestrzeń do nagrywania, które masz w domu, oraz umiejętności, które już posiadasz.

Gdy skończysz pracę nad swoimi wideo, będziesz miał wiele krótkich plików wideo o jakości wysokiej i proporcjach 16:9. Pamiętaj o zachowaniu wysokiej jakości wideo. Rozdzielczość powinna wynosić 1080p.

3. Stwórz kurs skoncentrowany na wideo


Kurs wideo to zupełnie inne doświadczenie dla odbiorcy niż na przykład czytanie tekstu na slajdach prezentacji. Wymaga to określonych funkcji, nawigacji i układu specyficznego dla platform wideo. CreativeMindClass to platforma kursów online dedykowana specjalnie kursom opartym na wideo i skupiona na zapewnieniu przyjemnego doświadczenia w nauce poprzez wykorzystanie wideo.

Zazwyczaj, gdy wideo jest przesyłane na platformę, dobrą praktyką jest dodanie okładki, miniaturki. Wygląda to świetnie w podglądzie. Jednak dodaje to dodatkowej pracy. Wymyśliliśmy coś, co wygląda cool, bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy. Wybieramy najciekawsze momenty, gdy przesyłasz swoje wideo i pokazujemy zapętlone wideo trwające 3-8 sekund. To coś, co możesz znać z wideo Spotify pokazywanych podczas odtwarzania piosenki.

Jak to zrobić w CreativeMindClass:

  • W LEKCJI wybierz typ lekcji WIDEO.
  • Przeciągnij plik wideo z komputera.
  • Przejdź do Podglądu i ciesz się automatycznie wygenerowanym okładkowym wideo.

4. Dodaj wideo do każdej lekcji

Filmy to najbardziej angażujący sposób prezentacji treści. Udany kurs online to od 4 do 25 godzin materiału wideo. Trudno jest nagrywać siebie przez tak długi czas. Pamiętaj, że filmy mogą przybierać różne formy, takie jak prezentacje lub nagrania ekranu z dźwiękiem, więc nie musisz cały czas być przed kamerą.

Record video lessons guide step 1: Add a video to each lesson

Jak to zrobić w CreativeMindClass

  1. Stwórz nową klasę dla swoich lekcji wideo.
  2. Kliknij zakładkę LEKCJE, aby ją otworzyć.
  3. Wybierz typ lekcji WIDEO. Przeciągnij plik wideo z komputera.
  4. Dodaj wideo do każdej lekcji.
PRO TIP: W zależności od narzędzi, których użyjesz do tworzenia swoich filmów, skończysz z wieloma formatami plików, takimi jak MP4, MOV czy WMV. Nie martw się tym. Filmy zostaną automatycznie przekonwertowane na formaty, które Twoi studenci mogą oglądać na swoich komputerach lub urządzeniach mobilnych.

5. Dodaj plik do pobrania

Pliki do pobrania są doskonałym dodatkiem do Twojej lekcji. Możesz tworzyć lekcje wideo z dodatkowymi plikami, takimi jak wydruki, arkusze pracy, dokumenty do wypełnienia, edytowalne pliki natywne lub dodatkowe pliki wideo.

Nie są one tylko skutecznym sposobem na dostarczenie kluczowych wyników nauki. To również świetna metoda, aby zaangażować Twoich studentów w aktywne uczenie się. Miłym aspektem jest to, że mogą być one postrzegane przez Twoich studentów jako małe prezenty, które zwiększają wartość Twojego kursu.

Gdy przesyłasz dodatkowy plik do swoich lekcji, Twoi studenci mogą go pobrać, wydrukować, wypełnić lub edytować.

Ten plik do pobrania nie musi być wydrukowany. Może być wypełniony cyfrowo, na przykład na iPadzie, lub Twoi studenci mogą pracować w pliku na swoich komputerach. Po zakończeniu pracy mogą oddać plik i otrzymać Twoją opinię.

Pliki do pobrania sprawiają, że Twoje treści są zabawne i angażujące oraz pozostawiają Twój ślad na pulpitach i biurkach studentów. Więcej o plikach do pobrania możesz przeczytać tutaj:

6. Wybierz pliki do pobrania dla swoich lekcji

1. Wydruki

Co to jest: Są to obrazy lub pliki PDF. Chcesz, aby Twoi studenci coś zapamiętali lub przestrzegali określonych kroków? Możesz dostarczyć to za pomocą pliku PDF do pobrania. Możesz dodać wydruk do dowolnej lekcji z wszystkim, co sobie wyobrazisz: tablice, pokazy slajdów, notatki, infografiki itp. Możesz tworzyć dodatkowe treści lub ponownie używać treści z lekcji.

Jak to zrobić: Możesz tworzyć wydruki, używając edytorów tekstowych lub Canva. Twoi studenci mogą robić notatki lub... możesz dać im notatki. Wybierz cztery lub pięć kluczowych punktów, które omawiasz w konkretnej lekcji.

Najlepsze dla: To doskonały sposób dostarczania, na przykład, kluczowych punktów lekcji i zestawu startowego. Świetnie sprawdzają się dla planerów, list kontrolnych, briefów czy tablic inspiracji.

PRO TIP:  Jeśli używasz slajdów prezentacji w swoich lekcjach, miłym małym trikiem jest dać je studentom, aby mogli robić na nich notatki.

Czy uważasz, że dostarczanie wydruków byłoby korzystne dla Twojej dostawy treści? Które konkretne cele lekcji mogłabyś dostarczyć w ten sposób? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji.

2. Arkusze i dokumenty do wypełnienia

Co to jest: Są to pliki PDF, dokumenty Pages/Word. Arkusze to dokumenty, które Twoi uczniowie mogą wypełniać. Mogą być to proste dokumenty tekstowe lub pięknie zaprojektowane arkusze w stylu Twojej marki.

Jak to zrobić: Stwórz je w Pages/Word lub użyj kolorowych szablonów z Canva. Możesz otrzymać wypełniony arkusz z powrotem od swoich studentów. Aby to zrobić, musisz połączyć go z ćwiczeniem, które umożliwia uczniom przesyłanie ich plików do lekcji i otrzymywanie Twojej opinii. Omówimy to szczegółowo poniżej.

Najlepsze dla: Jeśli w Twoim kursie online zawierasz ćwiczenie burzy mózgów, możesz chcieć, aby Twoi uczniowie zapisali swoje pomysły. Możesz dodać mapę myśli, tabelę lub scenorys do wypełnienia. Są również świetne do zapisywania odpowiedzi na pytania oraz innych zadań, prac i prac domowych.

Czy uważasz, że dostarczenie arkusza byłoby korzystne dla Twojej dostawy treści? Które konkretne cele lekcji mogłabyś dostarczyć w ten sposób? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji.

3. Edytowalne pliki natywne

Co to jest: Są to pliki natywne, które programy (takie jak Photoshop) tworzą, a student może je edytować. Możesz znać je jako .PSD, .RAW, .TIFF, .AI, .doc itp. 

Jak to zrobić: Stwórz dokument i wyeksportuj go w formacie natywnym, a następnie przesyłaj go do lekcji. Możesz to połączyć z ćwiczeniem. W ten sposób student może oddać plik Tobie w celu uzyskania opinii. Omówimy to szczegółowo poniżej. 

Najlepsze dla: Są najlepsze dla części oprogramowania Twojego kursu online. Twoi uczniowie mogą pracować nad plikami natywnymi na swoich komputerach. Czy uważasz, że dostarczenie edytowalnego pliku natywnego byłoby korzystne dla Twojej dostawy treści? Które konkretne cele lekcji mogłabyś dostarczyć w ten sposób? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji.

PRO TIP: Upewnij się, że Twoi uczniowie mają również dostęp do programu, którego używasz, w przeciwnym razie nie będą mogli pracować nad dokumentem.

4. Dodatkowe wideo

Co to jest: Możesz przesłać dodatkowe wideo do dowolnej lekcji, a Twoi uczniowie mogą je pobrać. Jest świetne do prezentowania szczegółowych informacji. Możesz również dostarczyć zaawansowane materiały edukacyjne dla studentów, którzy chcą wykonać dodatkowe zadania. 

Jak to zrobić: Możesz nagrać dodatkowe wideo podczas lub po nagraniu głównych treści dla Twojego kursu online. 

Najlepsze dla: Możesz użyć go dla instruktażowych filmów wideo, które trzeba obejrzeć kilka razy. 

Czy uważasz, że dodanie dodatkowego wideo byłoby korzystne dla Twojej dostawy treści? Które konkretne cele lekcji mogłabyś dostarczyć w ten sposób? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji.

5. Dołącz linki oprogramowań w plikach do pobrania

Co to jest: Możesz dodać link w swoim pliku do pobrania, aby tylko Twoi studenci mogli z niego korzystać.

Jak to zrobić: Wklej dowolny link do dokumentu tekstowego i przesyłaj go do lekcji. Najlepsze dla: To świetne rozwiązanie, aby dać swoim studentom dodatkowe materiały do nauki. Albo gdy chcesz, aby mieli dostęp do strony internetowej, na której mogą stworzyć, na przykład, tablicę inspiracji lub mapę myśli (jak Milanote). W ten sposób możesz stworzyć link do programu online, który nie generuje edytowalnego pliku.

PRO TIP: Jeśli oprogramowanie, którego używasz, generuje edytowalne pliki natywne (jak Photoshop), najlepiej jest dostarczyć je jako plik do pobrania. Czy uważasz, że dostarczanie linku byłoby korzystne dla Twojej dostawy treści? Które konkretne cele lekcji mogłabyś dostarczyć w ten sposób? Wybierz lekcje i zrób notatki w opisie lekcji.

Materiały do pobrania, które dodajesz do swoich lekcji, pomagają skutecznie dostarczać Twoje wyniki nauki. Pliki do pobrania można tworzyć za pomocą oprogramowania takiego jak Pages/Word, Google Slides, Prezi, Photoshop lub Canva. Niektóre z tych programów są darmowe i mogą być dostarczane z Twoim komputerem, inne będziesz musiał kupić.

Możesz ponownie użyć niektórych materiałów edukacyjnych ze swoich filmów (slajdy prezentacyjne, planery) jako pliki do pobrania. Eksportuj je jako pliki PDF.

Możesz również używać plików do pobrania, takich jak arkusze pracy lub pliki natywne, razem z ćwiczeniami. Kombinacja ta umożliwia studentom przesyłanie ich plików do lekcji i otrzymywanie Twojej opinii.

Po zakończeniu tworzenia plików do pobrania masz wysokiej jakości pliki obrazów lub edytowalne pliki natywne do przesłania.

Record video lessons guide step 5: Add a downloadable file

Jak to zrobić w CreativeMindClass

  1. Przejdź do LEKCJA → zakładka Treść
  2. Kliknij PLIK DO POBRANIA, aby przesłać swój plik.

7. Dodaj ćwiczenie do lekcji

Ćwiczenia to świetny sposób, aby Twoi studenci mogli przenieść teorię w praktykę. Angażują ich w uczenie się poprzez działanie. Takie aktywne uczenie się zazwyczaj składa się z zadania do wykonania i informacji zwrotnej od instruktora.

Pomyśl o doświadczeniu naukowym, które mógłbyś stworzyć, aby pomóc im osiągnąć ich cele. Spójrz na swoją listę lekcji. Które lekcje mogłyby mieć angażującą i zabawną aktywność jako metodę nauki? Które lekcje mogłyby mieć zadania domowe? Jakie ćwiczenia burzy mózgów mógłbyś włączyć? Jaki jest projekt końcowy w Twoim kursie?

Record video lessons guide step 7: Add an exercise to a lesson

Jak to zrobić w CreativeMindClass:

  1. Przejdź do LEKCJA → Zakładka Treść
  2. Kliknij ĆWICZENIE, aby stworzyć ćwiczenie dla swoich studentów.

8. Dostań pracę domową i daj feedback

Niektóre kursy online wymagają realizacji projektu klasowego. Twoi studenci mogą zastosować umiejętności, których nauczyli się podczas Twojego kursu, aby zrealizować projekt. Możesz poprosić ich, aby przesłali swój projekt, aby uzyskać informacje zwrotne.

PRO TIP: Końcowe rezultaty Twoich studentów z kursu online mogą być przesłane jako ćwiczenia. Zostaną opublikowane w "Aktywności" wraz z Twoją opinią. To tworzy świetne rekomendacje i dowody społeczne dla strony internetowej Twojego kursu.
Record video lessons guide step 8: Students can share their assignments and get your feedback

Jak to zrobić w CreativeMindClass

  1. Przejdź do LEKCJA → Zakładka Treść
  2. Kliknij ĆWICZENIE, aby stworzyć ćwiczenie.
  3. Wpisz TYTUŁ.
  4. Wpisz OPIS.
  5. Gdy Twój student przesła ćwiczenie, przejdź do Prac studentów, aby udzielić swojej opinii.

9. Zbuduj społeczność wokół swojego kursu

Udzielanie informacji zwrotnych swoim studentom to pierwszy krok do budowania społeczności wokół Twojego kursu online. Możesz zabrać doświadczenie nauki swoich studentów na wyższy poziom, rozwijając jednocześnie swój biznes i zwiększając zasięg swojej marki.

Społeczność online napędza ruch na stronie Twojego kursu online, pomaga zatrzymać klientów i zwiększa Twoje przychody. Kanał aktywności to miejsce, gdzie komunikujesz się ze swoją społecznością za pomocą postów. Dodaj kilka motywujących postów do swojego kursu online.

Zyskasz świetną bazę do budowania wysoce zaangażowanej społeczności wokół swojego biznesu i marki.

Jak możesz utrzymać zainteresowanie swoich studentów? Co zwykle publikujesz w mediach społecznościowych? Jakie sztuczki i praktyczne porady możesz podzielić? Dobrym pomysłem, aby utrzymać zaangażowanie i motywację studentów do ukończenia kursu, są codzienne posty z inspiracjami do projektu końcowego.

Record video lessons guide step 9: Build an online community around your course

Jak to zrobić w CreativeMindClass

  1. Kliknij Moje Posty w głównym menu, aby je otworzyć.
  2. Kliknij przycisk DODAJ POST, aby stworzyć nowy post.

I to wszystko!

Teraz, gdy Twoje lekcje wideo są gotowe, masz potężną treść dla swojego kursu online. Mam nadzieję, że dodałeś trochę dodatkowej treści do swoich filmów, aby zwiększyć wartość kursu. Jeśli teraz zaczynasz nowy kurs online, użyj poniższego darmowego szablonu, aby zaplanować i nagrać nową lekcję wideo, lub sprawdź nasz kompletny przewodnik, jak stworzyć kurs online.

Stwórz wideo do swojego kursu online. Już dziś.

Zacznij ZA DARMO z łatwym w użyciu szablonem CreativeMindClass.

Zarejestruj się za darmo, bez limitu czasowego.


english

SHARE

You might also like

Dawaj kursy i buduj społeczność na swojej platformie
Dołacz dziś do tysęcy twórców kursów
Karta kredytowa nie jest wymagana
Please enter at least 3 characters 0 Results for your search